birgün

7° PARÇALI BULUTLU

DÜNYA 17.10.2020 23:39

İsrail'de kısıtlamalar kalktı, binlerce kişi sokağa döküldü: Netanyahu artık git!

İsrail'de gösterilere yönelik kısıtlama kararının kaldırılmasının ardından ülkenin farklı bölgelerinde binlerce kişi Binyamin Netanyahu karşıtı gösteri düzenledi. 20 binden fazla kişinin katıldığı gösteride, "Netanyahu evine git" sloganları atıldı, "Artık git" yazılı pankartlar taşındı.

İsrail'de kısıtlamalar kalktı, binlerce kişi sokağa döküldü: Netanyahu artık git!

İsrail’de yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle protestolara getirilen kısıtlamaların kaldırılmasının ardından Başbakan Binyamin Netanyahu karşıtları ülkenin farklı bölgelerinde gösteriler düzenledi.

Hakkındaki yolsuzluk davası ve Covid-19 sürecini yönetemediği gerekçesiyle Netanyahu’nun istifası için düzenlenen gösterilerin en önemli adresi Batı Kudüs’teki Başbakanlık konutu oldu.

Bazı göstericiler "Suç başbakanı" yazılı tişörtler giyerken, bazıları "Yolsuzluğa karşı mücadele edeceğiz", "Artık git" yazılı pankartlar taşıdı.

israil-de-kisitlamalar-kalkti-binlerce-kisi-sokaga-dokuldu-netanyahu-artik-git-793934-1.

20 binden fazla kişinin katıldığı gösteride, "Bibi (Netanyahu) evine git" sloganları atıldı.

Polis, gösterilerin yapıldığı meydana giden yolları trafiğe kapattı.

İSTİFA GÖSTERİLERİ DÜZENLENİYOR

İsrail’de 4 ayı aşkındır, Covid-19 salgınını kötü yönettiği ve hakkındaki yolsuzluk davası nedeniyle Netanyahu’nun istifası için gösteriler düzenleniyor.

18 Eylül’de başlayan karantina gerekçesiyle halkın evlerinden 1 kilometre uzaktaki gösterilere katılması yasaklanmıştı.

israil-de-kisitlamalar-kalkti-binlerce-kisi-sokaga-dokuldu-netanyahu-artik-git-793935-1.

Netanyahu hükümeti yasağın Covid-19 salgınını kontrol altına almak için getirildiğini savunurken, muhalefet bunun gösterileri engellemeyi amaçladığını dile getirmişti.

İsrail yönetimi bu hafta gösterilere getirilen kısıtlamayı kaldırmıştı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol