birgün

13° KISA SÜRELİ YAĞMUR

AVRUPA 24.04.2021 18:51

İsrail'deki Coca Cola tesisinde amonyak gazı sızıntısı

İsrail Haifa'da Coca Cola şişeleme tesisinde amonyak gazı sızıntısı yaşanması üzerine tesis boşaltıldı. Çalışma Bakanlığına bildirilen olayda ölüm ya da yaralanma yaşanmadı.

İsrail'deki Coca Cola tesisinde amonyak gazı sızıntısı

Fotoğraf: Arşiv

DIŞ HABERLER SERVİSİ

İsrail Haifa'da Coca Cola şişeleme tesisinde amonyak gazı sızıntısı yaşanması üzerine tesis boşaltıldı.

Soğutucu bir gaz olarak kullanılan amonyak gazı, hem patlayıcı hem de yüksek düzeyde zehirli bir madde. Havada yüksek miktarda amonyak bulunması görme engelliği, akciğer hasarı ve hatta ölüme dahi yol açabiliyor.

Sputnik News'ün İsrail yerel medyasından aktardığı habere göre, Çalışma Bakanlığına bildirilen olayda ölüm ya da yaralanma yaşanmadı.

İsrail'de bir roket fabrikasında yaşanan "kontrollü patlama" ve Suriye'nin perşembe sabahı S-200 saldırısı düzenlemesinin ardından, Coca Cola tesisinde yaşanan bu sızıntının kaygıya sebep olduğu belirtiliyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol