birgün

18° AZ BULUTLU

DÜNYA 31.03.2020 23:17

İsrail'in Madrid Büyükelçi Yardımcısı: "Büyükelçilik çalışanlarının yarısı Covid-19'a yakalandı"

İspanya'da bulunan İsrail Büyükelçiliğinde çalışanların yarısının virüse yakalandığı belirtildi

İsrail'in Madrid Büyükelçi Yardımcısı: "Büyükelçilik çalışanlarının yarısı Covid-19'a yakalandı"

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) nedeniyle 8 binden fazla kişinin hayatını kaybettiği İspanya'da bulunan İsrail Büyükelçiliğinde çalışanların yarısının virüse yakalandığı belirtildi. İsrail'in Madrid Büyükelçi Yardımcısı Assaf Moran, Yedioth Ahronoth gazetesine yaptığı açıklamada, kendisi ve eşinin de Covid-19 testlerinin pozitif çıktığını söyledi.

İlk olarak üç hafta önce bir İsrailli diplomat ile İspanyol bir elçilik çalışanında virüs teşhis edildiğini belirten Moran, söz konusu iki kişinin elçilik personelinin yarısıyla temas kurduğunu kaydetti. Moran, elçilikteki 20 kişide Covid-19 belirtileri başladığını, belirti görülmeyen beş kişinin ise yapılan testlerin ardından taşıyıcı olduğunun öğrenildiğini ifade etti.

Covid-19'a yakalananlar arasında üç İsrailli diplomat ve eşlerinin de bulunduğunu aktaran Moran, "Büyükelçilik çalışanlarının yarısı Covid-19'a yakalandı" dedi. Moran, elçiliğin, ilk vakaların görülmesinin ardından üç haftadır kapalı olduğunu sözlerine ekledi.

(AA)

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız