birgün

12° AÇIK

İşrak Vakfı'ndaki çocuk istismarı: Yurt müdürünün tek olayı değilmiş!

Sultangazi’deki İşrak Vakfı’na ait yatılı kuran kursunda, yurt müdürünün 14 yaşındaki bir erkek çocuğunu istismar ettiği ortaya çıkmasının ardından yürütülen soruşturmada 44 yaşındaki müdürünün başka çocuklara da istismarda bulunduğu öğrenildi.

GÜNCEL 21.01.2023 13:11
İşrak Vakfı'ndaki çocuk istismarı: Yurt müdürünün tek olayı değilmiş!
Abone Ol google-news

İstanbul Sultangazi’deki İşrak Vakfı’nda çocuğa cinsel istismar olayında yeni bir gelişme yaşandı. 14 yaşındaki çocuğa cinsel istismar davasıyla ilgili yürütülen soruşturmada 44 yaşındaki müdürün başka çocukları da cinsel istismara maruz bıraktığı ortaya çıktı.

TV100’ün haberine göre; pedagoga konuşan çocuklar istismar skandalının yalnızca tek çocukla sınırlı olmadığını söyledi.

Olayla ilgili konuşan İstanbul Barosu Çocuk Hakları Merkezi Sözcüsü Avukat Çağla Gül Bulut, “Dosya üzerinde pedagog raporu da çocuğun beyanlarına itibar edebileceği yönünde. Anne ve baba ifadeden vazgeçse bile savcı hepsini değerlendirerek, bunun hükme esas alınmaması gerektiğini, çocuğun istismar suçundan cezalandırılması gerektiğini düşünüyor. Pedagog raporunda da şöyle bir hususun yer aldığını gördük. Çocuk beyanında, başka çocuklara da bunların yapıldığını söylüyor” dedi.

İSTANBUL BAROSU MÜDAHİL OLACAK

İstanbul Barosu Çocuk Hakları Merkezi, cinsel istismar davasına müdahil olmaya hazırlanıyor. Avukat Çağla Gül, “Biz İstanbul Barosu olarak tüm çocuk hak ihlalleriyle mücadele ediyoruz. Ve bu dosya için de müdahale talebinde bulunacağız” ifadelerini kullandı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol