birgün

13° AÇIK

GÜNCEL 04.03.2021 13:17

İşsizlik ve yoksulluk zirvedeyken iktidara soru: 128 milyar dolara ne oldu?

CHP'li Tutdere, 128 milyar dolarlık kayıp döviz rezervini Meclis gündemine taşıdı.

İşsizlik ve yoksulluk zirvedeyken iktidara soru: 128 milyar dolara ne oldu?

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, 128 milyar dolarlık kayıp döviz rezervini sordu.

TBMM Genel Kurulu’nda konuşma yapan Tutdere, milyonlarca yurttaşın işsizlik ve yoksulluk içerisinde yaşam mücadelesi verdiğinin altını çizdi. İktidara “128 milyar dolara ne oldu?” sorununu yönelten Tutdere, yaşanan ekonomik kriz ve kötü ekonomi yönetimi yüzünden milyonlarca yurttaşın geçim sıkıntısı çektiğini ve yoksulluğun pençesinde kıvrandığını dile getirdi.

"Türkiye’de 10 milyondan fazla işsiz, milyonlarca yoksul ve çöplerde ekmek toplayan milyonlarca vatandaşımız var. Buradan 10 milyon işsiz, milyonlarca yoksul, takibe düşen çiftçiler, kirasını ödeyemeyen emekliler, kredi borcunu ödeyemeyen esnaflar, tableti olmayan milyonlarca öğrenci, gençlerimiz, kadınlarımız adına 83 milyon Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı adına soruyorum" diyen Tutdere şu soruları sordu:

►128 milyar doları kime sattınız, kaça sattınız, ne zaman sattınız?

►Bu işlemi hangi yöntemle yaptınız?

►Bu işlemde kimin imzası var?

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol