birgün

6° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 23.06.2020 13:00

İstanbul Barosu Çağlayan’da: Bu kavga hepimizin

Baro başkanları tarafından Ankara’ya yapılan “Savunma Yürüyüşü”ne yönelik engelleme girişimlerine karşı Çağlayan Adliyesi önünde bir araya gelen İstanbul Barosu avukatları, “Biz buna direniriz. İstanbul Barosu bunu her defa yaptı, bu sefer de kararlılıkla yapacak. Bu kavga aslında hepimizin” dedi

İstanbul Barosu Çağlayan’da: Bu kavga hepimizin

Barolarla ilgili yeni yasa girişimine karşı ‘Savunma Yürüyüşü’ başlatan baro başkanlarının Ankara’da polis müdahalesiyle karşılaşmasına ilişkin Türkiye’nin dört bir yanından verilen destek sürüyor.

Yapılmak istenen yürüyüş talebi ve Barolar Başkanı Metin Feyzioğlu’nun yürüyüşe katılmaması talebi kazanımla sonuçlansa da Çağlayan Adliyesi’nde bir araya gelen İstanbul Barosu, “Yaşanan gelişme etkinliklerimizi gölgeleyecek değil. Başkanlarımız yürürken biz burada oturamayız” diyerek etkinliklerini devam ettireceklerini açıkladı.

'EYLEMLERİMİZ DEVAM EDECEK'

İstanbul Barosu Başkan Yardımcısı Av. Nazan Moroğlu, “Bu eylemlerimiz sözde değişiklik taslakları söylemleri çekilene kadar devam edecek. En küçük çağrıda bile hepimiz bir aradayız. Çünkü barolar ortadan kaldırılmak isteniyor. Tabii işlevsizleştirecekler, susturacaklar, ondan sonra halkın hak arama özgürlüğü ortadan kalkacak. Bu böyle olmaz! Biz buna direniriz. İstanbul Barosu bunu her defa yaptı, bu sefer de kararlılıkla yapacak. Bu kavga aslında hepimizin ortak. Çünkü hukukun üstünlüğünü savunmayacaksak bizim ne işlevimiz olacak? Bu avukatlık kanununu bize sormadan değiştiremezler, geri çekecekler. Bunun başka yolu yok” dedi.

Yapılan etkinlik şarkı ve türkü dinletileriyle sürdürülüyor.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız