birgün

10° PARÇALI BULUTLU

İstanbul Boğazı çift yönlü olarak gemi trafiğine kapatıldı

İstanbul Boğazı, gemi arızası nedeniyle çift yönlü olarak gemi trafiğine kaptıldı. Saatler sonra arızalanan geminin çekilmesiyle boğaz trafiği yeniden açıldı.

GÜNCEL 29.07.2022 19:42
İstanbul Boğazı çift yönlü olarak gemi trafiğine kapatıldı
Abone Ol google-news

İstanbul Valiliği, Yavuz Sultan Selim Köprüsü açıklarında bir gemide makine arızası meydana geldiği, gemiye müdahale edilirken İstanbul Boğazı'da gemi trafiğinin çift yönlü olarak askıya alındığını duyurdu.

Açıklamada, "Mısır'dan Bulgaristan'a seyir halinde ve 134 metre uzunluğundaki SPARTA isimli kargo gemisinde Yavuz Sultan Selim Köprüsü açıklarında makine arızası meydana gelmiştir. Söz konusu arıza nedeniyle Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'nce kılavuz kaptan ve kurtarma römorkörleri yönlendirilerek müdahale edilmektedir. İstanbul Boğazında gemi trafiği çift yönlü olarak askıya alınmıştır" denildi.

YENİDEN AÇILDI

Akşam saatlerinde Mısır'dan Bulgaristan'a seyir halindeyken Yavuz Sultan Selim Köprüsü açıklarında makine arızası yapan gemi nedeniyle çift yönlü trafiğe kapatılan İstanbul Boğazı, yeniden trafiğe açıldı.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü açıklarında makine arızası yapan 134 metre boyundaki ''SPARTA'' isimli gemi, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü ekiplerinin müdahalesiyle kurtarıldıktan sonra Türkeli Demir Sahası'na emniyetle demirletildi.

İstanbul Boğazı, ekiplerin bölgedeki kontrollerini tamamlamasının ardından saat 22.00 itibarıyla yeniden gemi trafiğine açıldı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol