birgün

12° AÇIK

GÜNCEL 17.06.2021 17:31

İstanbul Boğazı'nda gemi ile balıkçı teknesi çarpıştı: 2 kişi hayatını kaybetti

Yavuz Sultan Selim Köprüsü altında As Rosaıla adlı gemi, içinde 2 kişinin bulunduğu balıkçı teknesine çarptı. Balıkçı teknesi batarken, ihbar üzerine olay yerine ekipler sevk edildi. Batan balıkçı teknesindeki 2 kişi kurtarılırken, bir kişinin cansız bedenine ulaşıldı. Yaralılardan birinin daha hayatını kaybetmesiyle can kaybı sayısı 2'ye yükseldi.

İstanbul Boğazı'nda gemi ile balıkçı teknesi çarpıştı: 2 kişi hayatını kaybetti

Yavuz Sultan Selim Köprüsü altında As Rosaıla adlı gemi içinde 2 kişinin bulunduğu balıkçı teknesine çarptı. İstanbul Boğazı'nda geminin çarpması sonucu batan balıkçı teknesindeki 2 kişi kurtarılırken, bir kişinin cansız bedenine ulaşıldı. Yaralı kurtarılanlardan birinin daha hayatını kaybetmesiyle can kaybı sayısı 2'ye yükseldi.

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün altında "AS ROSAILA" isimli bir gemi ile içinde 3 kişinin bulunduğu 7 metre boyundaki balıkçı teknesi çarpıştı. AA’nın aktardığına göre, durumun bildirilmesi üzerine "KURTARMA-12" ve "MEHMETÇİK" römorkörü ile "KEGM-8" ve "TAHLİSİYE-1" botu ve balıkadamları olay yerine gönderildi.

Ekiplerce sudan çıkartılan iki kişi, Rumelifeneri'ne götürülerek sağlık ekiplerine teslim edilirken birinin de cansız bedenine ulaşıldı. Kimliği öğrenilemeyen kişinin cansız bedeni morga kaldırıldı. Öte yandan yaralı kurtarılanlardan birinin daha hayatını kaybetmesiyle can kaybı da 2'ye yükseldi.

istanbul-bogazi-nda-gemi-ile-balikci-teknesi-carpisti-1-kisi-hayatini-kaybetti-888900-1.

YARI BATIK TEKNE POYRAZ LİMANI'NA ÇEKİLDİ

Konuya ilişkin İstanbul Valiliğinden yapılan açıklamada da saat 16.00 sıralarında Yavuz Sultan Selim Köprüsü altında Portekiz bandralı "AS ROSAILA" isimli ticari gemi ile bir balıkçı teknesinin çarpıştığının bildirilmesi üzerine olay yerine ekiplerin sevk edildiği anlatıldı.

Olay bölgesinde ekiplerce yürütülen çalışmalarda; batan balıkçı teknesinden bir kişinin cansız bedenine ulaşılırken, iki kişinin kurtarıldığı belirtilen açıklamada, "Kurtarılan iki kişiden biri hastaneye sevk edilmiştir. Konuyla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatılmıştır" denildi.

istanbul-bogazi-nda-gemi-ile-balikci-teknesi-carpisti-1-kisi-hayatini-kaybetti-888901-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol