birgün

10° KISA SÜRELİ HAFİF YOĞUNLUKLU YAĞMUR

İstanbul Boğazı’nda gemiler çarpıştı

İstanbul Boğazı’nda bugün sabaha karşı 99 metrelik kargo gemisiyle balıkçı teknesi çarpıştı. Kazada ölen ya da yaralanan olmadı.

GÜNCEL 25.03.2022 13:09
İstanbul Boğazı’nda gemiler çarpıştı
Abone Ol google-news

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Bulgaristan'dan Yunanistan'a giden Vectis Isle isimli 99 metrelik kargo gemisi, bugün sabaha karşı Rumeli (Türkeli) Feneri’nin yaklaşık 10 mil açıklarında, bir balıkçı teknesiyle çarpıştı. Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’ne ait 2 römorkör ve bir bot olay yerine ulaştı.

Balıkçı teknesinin kazanın ardından uzaklaşarak gözden kaybolduğu ve henüz bulunamadığı bildirildi. Vectis Isle isimli kargo gemisi ise Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü kontrolünde, Türkeli Demir Bölgesi’ne demirletildi. Kazada ölen ya da yaralananın olmadığı aktarıldı.

Kıyı Emniyeti Gene Müdürlüğü’nün kazayla ilgili sosyal medya paylaşımında da şu açıklama yapıldı:

"Bulgaristan’dan Yunanistan’a seyir halindeyken Türkeli Feneri açıklarında balıkçı teknesi ile çatışan Vectis Isle isimli 99 metre boyundaki kargo gemisi için, Kurtarma-11, Mehmetçik Römorkörlerimizle KEGM-6 botumuz olay yerine ivedilikle yönlendirildi. VECTIS ISLE isimli gemi, İstanbul Gemi Trafik Hizmetleri Merkezimizin koordinasyonunda, Kurtarma-11 Römorkörümüz ve KEGM-6 botumuz refakatinde Türkeli Demir Bölgesi’ne emniyetle demirletildi."

(ANKA)

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun