birgün

26° AÇIK

GÜNCEL 16.12.2019 10:15

İstanbul'da Alevilerin yaşadığı evlere tehdit yazıları

İstanbul'un Sultangazi ilçesinde bir apartmanda, Alevilerin yaşadığı evlerin önüne çarpı işareti konuldu. Sosyal medyada söz konusu fotoğraf da paylaşıldı

İstanbul'da Alevilerin yaşadığı evlere tehdit yazıları

İstanbul'un Sultangazi ilçesinde bir apartmanda, Alevilerin yaşadığı dairelerin önüne çarpı işareti konularak 'Gebereceksin' yazıldı. Kimliği belirsiz kişilerce yazılan yazılar sonrası aileler polisi arayarak durumu bildirdi. Daha sonra ise polisler olay yerine gelerek parmak izi incelemesi yaptı.

Kasım ayında da İzmir’in Gaziemir ilçesine bağlı Yeşil Mahallesi’nde oturan bir ailenin duvarına 'Defol Alevi' yazılmıştı.

HDP İstanbul Milletvekili Zeynel Özen, İzmir’deki olay sonrası Alevilere yönelik tehditlerin araştırılması için komisyon kurulmasını önermiş, TBMM Genel Kurulu’nda yapılan oylamada önerge kabul edilmemişti.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız