birgün

27° AÇIK

İstanbul'da AVM'lere kar yağışı düzenlemesi

İstanbul'da etkili olan kar yağışının ardından AVM'lerin çalışma saatlerinde düzenlemeye gidildi. Buna göre, AVM’ler bugün saat 12.00’den itibaren müşteri kabulüne başlayacak ve saat 19.00’da kapanacak.

GÜNCEL 11.03.2022 10:15
İstanbul'da AVM'lere kar yağışı düzenlemesi
Abone Ol google-news

İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç, kentte etkili olan kar yağışının ardından AVM'lerin çalışma saatleriyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Avdagiç, "İstanbul’daki zorlu hava şartları dikkate alınarak Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği, BMD ve TAMPF Başkanları ile yapılan görüşmede, AVM’lerin bugün 12.00’den itibaren müşteri kabulüne başlaması ve 19.00’de kapanması konusunda mutabakat sağlanmıştır" ifadelerini kullandı.

İstanbul'da dün öğleden itibaren aralıklarla yağan kar yağışı, sabah saatlerinde etkisini artırdı.

Anadolu Yakası'nın Üsküdar, Ümraniye, Kadıköy, Ataşehir, Beykoz ve Maltepe ilçelerinde günün ilk saatlerinden itibaren başlayan kar yağışı aralıklarla etkili oluyor.

Kar yağışı nedeniyle araçlar zorlukla ilerliyor. Bazı araçların kar yağışından dolayı rampalarda ilerlemekte zorlandığı görüldü.

Ekiplerin kar temizleme ve tuzlama çalışması devam ederken Çamlıca tepesi ve yüksek kesimlerde yollar beyaza büründü.

Kar yağışı Avrupa Yakası'nda da etkili olurken, yağış nedeniyle evlerin çatıları, ara sokaklar ve yol kenarındaki yeşil alanlar beyaz örtüyle kaplandı.

Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi’nde günün ilk saatlerinde şiddetli kar yağışı görülürken, bazı vatandaşlar da bu anları cep telefonlarının kamerasıyla kaydetti.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol