birgün

12° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 02.03.2021 14:54

İstanbul'da eczanelerin çalışma saatlerine düzenleme

İstanbul'da eczanelerin çalışma saatleri yeniden belirlendi. Bundan böyle Pazar ve resmi tatil günlerinde nöbetçi eczaneler açık olacak, bunların dışında kalan günlerde tüm eczaneler 09:00-19:00 saatleri arasında hizmet verecek.

İstanbul'da eczanelerin çalışma saatlerine düzenleme

"Kontrollü normalleşme" döneminin ilanıyla birlikte İstanbul'da eczanelerin de çalışma saatleri değişti.

İstanbul Eczacılar Odası'ndan yapılan açıklamada "İl Sağlık Müdürlüğü’nün yazısına istinaden 5 Aralık 2020 tarihi itibariyle uygulamaya başladığımız cumartesi günleri nöbet sistemimiz sona ermiştir. Pazar ve resmi tatil günlerinde nöbetçi eczanelerimiz, bunların dışında kalan günlerde tüm eczanelerimiz 09:00-19:00 saatleri arasında hizmet verecektir," denildi.

Öte yandan İstanbul Valiliği de sokağa çıkma kısıtlaması hakkında açıklama yaptı. Valiliğin Twitter hesabından yapılan açıklamada, "Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması, Cuma saat 21.00­ ile Cumartesi 05.00 arasında ve Cumartesi saat 21.00 ile Pazartesi 05.00 arasındadır" denildi. Açıklamada, "Cumartesi günleri saat 05.00­ ile 21.00 arasında kısıtlama yoktur" ifadeleri kullanıldı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol