birgün

20° AÇIK

İstanbul’da ev baskınları: HDP yöneticilerine ve gazeteciye gözaltı

İstanbul’da eş zamanlı yapılan ev baskınlarında aralarında gazeteci ile HDP yönetici ve üyelerinin de bulunduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında gazeteci Saliha Aras’ın da yer aldığı öğrenildi.

SİYASET 16.06.2022 12:46
İstanbul’da ev baskınları: HDP yöneticilerine ve gazeteciye gözaltı Fotoğraf: Twitter
Abone Ol google-news

İstanbul’da sabah saatlerinde polis tarafından birçok eve eş zamanlı olarak operasyon düzenlendi. Baskın sırasında evlerde arama yapılırken, aralarında Demokratik Modernite Dergisi’nden gazeteci Saliha Aras, Halkların Demokratik Partisi (HDP) il ve ilçe yöneticileri ile üyelerinin de bulunduğu çok sayıda kişinin gözaltına alındığı öğrenildi. Gözaltı gerekçeleri öğrenilemezken, gözaltı sayısının artabileceği belirtildi. Gözaltına alınanlar arasında da gazeteci Saliha Aras’ın da olduğu öğrenildi.

Mezopotamya Ajansı'nın haberine göre gözaltına alınanlardan isimleri öğrenilenler şöyle: “HDP İl Örgütleme Eş Sözcüsü Besra İşsever, HDP Üsküdar İlçe Eşbaşkanı Aysel Özbey, Erkan Tarım, Mümin Odabaş, Harun Bağatur, Enes Özdaş, Ercan Özer ve Saliha Aras.”

Bu sabah Diyarbakır'da 8 gündür gözaltında tutulan 20 gazetecinin 16'sı tutuklandı. Aynı saatlerde de gazeteci İnci Hekimoğlu, İzmir'de gözaltına alındı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol