birgün

6° PARÇALI BULUTLU

İstanbul’da kar yağışı için bir kritik uyarı da Meteoroloji’den!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul’da bu akşam itibariyle başlayacak kar yağışı ve yarın kuvvetli rüzgar ve tipi nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı uyardı.

YAŞAM 05.02.2023 13:57
İstanbul’da kar yağışı için bir kritik uyarı da Meteoroloji’den! Görsel: DepoPhotos
Abone Ol google-news

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü, İstanbul'da akşam saatlerinden itibaren etkisini artırması beklenen yağışların yarın sabah saatlerine kadar orta kuvvette karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağını bildirdi.

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi’nden yapılan açıklamada, kentte beklenen yağışların bugün akşam saatlerinden itibaren etkisini artıracağı belirtildi.

Yağışların, yarın sabah saatlerine kadar il genelinde orta kuvvette karla karışık yağmur ve kar, Avrupa Yakası ile şehrin yüksek kesimlerinde de zaman zaman kuvvetli kar şeklinde olmasının beklendiği kaydedildi.

Açıklamada, ulaşımda aksamalar, yüksek kesimlerde buzlanma ve don olayı, kuvvetli rüzgarla birlikte tipi şeklinde kar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısı yapıldı.

Meteoroloji’nin İstanbul için geçtiği turuncu kodlu uyarı, yarın için de geçerli.

Meteoroloji’nin kar yoğunluğu sınıflandırmasına göre 1-3 cm arası ‘hafif kar’, 3-10 cm arası ‘orta kuvvetli kar’, 10-20 cm arası ‘kuvvetli kar’ ve 20 cm üzerine ‘yoğun kar’ olarak tanımlanıyor.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun