birgün

12° AÇIK

KÜLTÜR SANAT 04.10.2018 10:05

İstanbul’da müzik var

İstanbul’da müzik var

Sonbaharı güzelleştiren “Burada Müzik Var” kapsamında İstanbullular her akşam müzikle iç içe olmaya devam ediyor. 28 Eylül’de başlayan ve 7 Ekim’e kadar sürecek Ada Müzik Günleri’nin 4. gününde müzik tutkunları Gürol Ağırbaş ile buluştu. Gürol Ağırbaş ise sahnede Birsen Tezer, Hüsnü Arkan, Gaye Biçer ve Güvenç Dağüstün ile en güzel şarkılarını seslendirdi.

Mozaik bu akşam sahnede
Bu akşam efsane grup Mozaik 35 yıl sahneye çıkıyor. 80’li ve 90’lı yılların efsane grubu Mozaik, 1983’teki ilk konserinden 35 yıl sonra aynı müzisyen kadrosuyla yeniden sahneye çıkıyor. Çeşitli kültürlerinden şarkıları ve baladları kendine özgü çok sesli vokal düzenlemeleriyle söyleyerek müzik hayatına başlayan Mozaik, Moda Kayıkhane’de seyircisiyle buluşacak. “Caz-rok” ve “rok füzyon” olarak anılan, alışılmadık şekilde beş bestecisiyle hem şarkı, hem de enstrümantal müzik yapmış olan kült grup Mozaik, 2014’te yayımladığı 6 CD’lik Külliyatalbüm kutusunun ardından yıllar sonra ilk defa “Burada Müzik Var’da” çalacak. Mozaik konserinde ağırlıkla “Ölümden Önce Bir Hayat Vardır” repertuarında yer alan parçalarıyla birlikte Ardından(1985), Çook Alametler Belirdi(1988) ve Plastik Aşk(1990) albümlerinden de örnekler verecek.

2 konser daha var
Bu akşam ayrıca Senem Demircioğlu ve İklim Tamkan ile birlikte Jehan Barbur da sahne alacak. Yolları ilk olarak Avusturya’da müzik eğitimi aldıkları yıllarda kesişen Senem Demircioğlu (vokal) ve İklim Tamkan (piyano) ikilisine sahnede Erdem Akça (çello) ve Furkan Bilgi (klasik kemençe) ile birlikte sürpriz konukları da eşlik edecek. Gecenin final sahnesinde ise şarkıları bugüne kadar birçok dizi, sinema filmi ve tiyatro oyununda kullanılan Jehan Barbur olacak. Jehan Barbur, yeni çıkan maxi-single ve albümlerinden sevilen şarkılarını dinleyicisiyle paylaşacak.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol