birgün

2° AÇIK

KÜLTÜR SANAT 04.10.2018 10:05

İstanbul’da müzik var

İstanbul’da müzik var

Sonbaharı güzelleştiren “Burada Müzik Var” kapsamında İstanbullular her akşam müzikle iç içe olmaya devam ediyor. 28 Eylül’de başlayan ve 7 Ekim’e kadar sürecek Ada Müzik Günleri’nin 4. gününde müzik tutkunları Gürol Ağırbaş ile buluştu. Gürol Ağırbaş ise sahnede Birsen Tezer, Hüsnü Arkan, Gaye Biçer ve Güvenç Dağüstün ile en güzel şarkılarını seslendirdi.

Mozaik bu akşam sahnede
Bu akşam efsane grup Mozaik 35 yıl sahneye çıkıyor. 80’li ve 90’lı yılların efsane grubu Mozaik, 1983’teki ilk konserinden 35 yıl sonra aynı müzisyen kadrosuyla yeniden sahneye çıkıyor. Çeşitli kültürlerinden şarkıları ve baladları kendine özgü çok sesli vokal düzenlemeleriyle söyleyerek müzik hayatına başlayan Mozaik, Moda Kayıkhane’de seyircisiyle buluşacak. “Caz-rok” ve “rok füzyon” olarak anılan, alışılmadık şekilde beş bestecisiyle hem şarkı, hem de enstrümantal müzik yapmış olan kült grup Mozaik, 2014’te yayımladığı 6 CD’lik Külliyatalbüm kutusunun ardından yıllar sonra ilk defa “Burada Müzik Var’da” çalacak. Mozaik konserinde ağırlıkla “Ölümden Önce Bir Hayat Vardır” repertuarında yer alan parçalarıyla birlikte Ardından(1985), Çook Alametler Belirdi(1988) ve Plastik Aşk(1990) albümlerinden de örnekler verecek.

2 konser daha var
Bu akşam ayrıca Senem Demircioğlu ve İklim Tamkan ile birlikte Jehan Barbur da sahne alacak. Yolları ilk olarak Avusturya’da müzik eğitimi aldıkları yıllarda kesişen Senem Demircioğlu (vokal) ve İklim Tamkan (piyano) ikilisine sahnede Erdem Akça (çello) ve Furkan Bilgi (klasik kemençe) ile birlikte sürpriz konukları da eşlik edecek. Gecenin final sahnesinde ise şarkıları bugüne kadar birçok dizi, sinema filmi ve tiyatro oyununda kullanılan Jehan Barbur olacak. Jehan Barbur, yeni çıkan maxi-single ve albümlerinden sevilen şarkılarını dinleyicisiyle paylaşacak.