birgün

7° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 24.12.2020 22:11

İstanbul'da son 24 saatte bulaşıcı hastalıktan ölen sayısı 131

İstanbul'da bugün 'bulaşıcı hastalık' nedeniyle 131 kişi yaşamını yitirdi. Bakanlığın verilerine göre Türkiye'de son 24 saatte 254 kişi hayatını kaybetti.

İstanbul'da son 24 saatte bulaşıcı hastalıktan ölen sayısı 131

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Daire Başkanlığı, bugün İstanbul'da 131 kişinin 'bulaşıcı hastalık' nedeniyle hayatını kaybettiğini açıkladı. Sağlık Bakanlığı'nın verilerine göre ise son 24 saatte tüm Türkiye'de 254 kişi yeni tip koronavirüs (Covid-19) nedeniyle hayatını kaybetti.

İBB Mezarlıklar Daire Başkanlığı'nın 24 Aralık için yaptığı açıklamaya göre, İstanbul'da 163 kişi bulaşıcı hastalıklar nedeniyle hayatını kaybetti. Toplam hayatını kaybeden kişi sayısı ise 383 olarak açıklandı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol