birgün

26° AZ BULUTLU

GÜNCEL 04.08.2020 10:58

İstanbul’da taksicilere puan sistemi geliyor

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu bir mobil uygulama üzerinde çalıştıklarını kaydetti. Uygulamaya göre, müşteriler, taksinin şoförüne; kurallara uyma, nezaket, yolcu ve yol güvenliği gibi birçok konuda puan verecek.

İstanbul’da taksicilere puan sistemi geliyor

İstanbul’da başlatılması planlanan yeni düzenlemeye göre, müşteriler, taksinin şoförüne; kurallara uyma, nezaket, yolcu ve yol güvenliği gibi birçok konuda puan verecek. Bu puan, sistem üzerinden görülecek.

İHA'da yer alan habere göre, İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu, bir mobil uygulama üzerinde çalıştıkları bilgisini vererek, yeni uygulamayla birlikte, müşterilerin taksinin şoförüne; kurallara uyma, nezaket, yolcu ve yol güvenliği gibi birçok konuda puan vereceğini, söz konusu puanların da sistem üzerinden görüleceğini bildirdi.

SEKTÖRDE İŞ KAYBI YÜZDE 60 SEVİYESİNDE

Pandeminin halen işlerini etkilemeye devam ettiğini, sektördeki iş kaybının yüzde 60 seviyesinde olduğunu kaydeden ve eylül gibi pandemi etkisinin daha da azalacağını öngördüklerini ifade eden Aksu, bir mobil uygulama üzerinde çalıştıkları bilgisini verdi. Aksu, "Ödüllendirme sistemini getirerek müşterilerimize daha da kaliteli hizmet vermeyi amaçlıyoruz. Bu çalışmamız bittiğinde müjdeyi vermiş olacağız. Sektörde iyi örnekleri çoğaltarak müşterilerimizi daha memnun ve mutlu etmek istiyoruz" açıklamasında bulundu.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız