birgün

18° AÇIK

İstanbul’da üç üniversite uzaktan eğitim kararı aldı

Koç, Boğaziçi (BOÜ) ve İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) eğitim öğretime uzaktan devam etme kararı aldı.

GÜNCEL 29.12.2021 07:28
İstanbul’da üç üniversite uzaktan eğitim kararı aldı
Abone Ol google-news

HABER MERKEZİ

Koç ve Boğaziçi’nin ardından İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) de Covid-19 vaka sayılarının artması nedeniyle eğitim öğretime bir süre uzaktan devam etme kararı aldı.

İTÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Koyuncu, dün sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı: “Son bir haftalık dönemde yerleşkelerimizdeki yurtlarda kalan ve derslere devam eden öğrencilerimize Covid pozitif vaka sayılarının hızla arttığı gözlemlenmiştir. Bu nedenle hastalığın yayılımını yavaşlatmak için tedbirler almaya ihtiyaç duyduk. Aldığımız tedbirler kapsamında 2021-2022 Güz Yarıyıl sonuna kadar, yüz yüze yürütülen derslerin tamamının hibrit yöntemle yürütülmesine karar verilmiştir. Öğretim elemanlarımız dersi sınıfta anlatacak ve sınıfa gelebilen öğrenciler dersi yüz yüze dinleyecek, sınıfa gelemeyen öğrenciler ise dersi eşzamanlı olarak Zoom yayınında uzaktan takip edecektir.”

Koç Üniversitesi de önceki gün yaptığı açıklamada, 7 Ocak 2022’ye kadar tıp ve hukuk fakültelerinde uygulamalı dersler dışında diğer tüm derslerin ve final sınavlarının uzaktan çevrimiçi yapılması kararı alındığını duyurmuştu. Boğaziçi Üniversitesi ise 4 Ocak 2022’ye kadar derslerin çevrimiçi işleneceğini açıklamıştı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol