birgün

16° AÇIK

İstanbul'da uçuşlar iptal; AVM'lere kısıtlama

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul'da yaşanan yoğun kar yağışıyla birlikte getirilen yasakları sosyal medya hesabından duyurdu. Yerlikaya, son olarak; 'yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle AVM’lerin bu akşam itibarıyla saat 19.30’da kapatılacağını' duyurdu. İstanbul Havalimanı pistlerindeki kapalılık durumu ise bugün saat 13:00'e kadar uzatıldı.

GÜNCEL 24.01.2022 17:03
İstanbul'da uçuşlar iptal; AVM'lere kısıtlama
Abone Ol google-news

İstanbul'daki yoğun kar yağışı yasakları da beraberinde getirdi.

Vali Yerlikaya, İstanbul’da AVM’lerin 19.30’da kapatılacağını belirtti. Yerlikaya sosyal medya hesabından yayımladığı mesajda şu ifadeleri kullanıdı:

"Kıymetli İstanbullular, ilimizdeki yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle AVM’ler bu akşam itibarıyla; 19.30’da kapatılacaktır. Hemşehrilerime sabır ve anlayışları için teşekkür ederim.”

OTOGARLARDA ÇIKIŞLAR DURDURULDU

Vali Yerlikaya; Harem, Esenler ve İstanbul’daki diğer tüm otogarlardaki çıkışların yarın sabah saat 08.00’e kadar durdurulduğunu duyurdu.

TRAKYA’DAN İSTANBUL’A ARAÇ GİRİŞİ YASAKLANDI

Ali Yerlikaya ayrıca, hava şartları nedeniyle Trakya'dan İstanbul'a araç girişinin yasaklandığını açıkladı. Yerlikaya mesajında, "Kıymetli sürücüler, ikinci bir duyuruya kadar, Trakya istikametinden İstanbul yönüne seyahat eden araçların ilimize girişine yoğun kar yağışı nedeniyle izin verilmeyecektir. Trakya istikametinden yola çıkılmaması önemle rica olunur” ifadelerini dile getirdi.

İSTANBUL'DA MESAİLER

İstanbul’da kar yağışının yoğunlaşacağını ifade ederek mesai saatlerinin 15,30’a çekildiğini duyurdu. Yerlikaya, “Ulaşımdaki aksamalar dikkate alınarak kamu kurum ve kuruluşlarında, nöbetçi personel bırakılmak suretiyle mesailer 15.30'da sona erecektir” dedi.

HAVALİMANI UÇUŞLARA KAPATILDI

İstanbul Havalimanı İşletmecisi İGA, olumsuz hava şartları ve yoğun kar yağışından dolayı tüm uçuşların saat 04.00'e kadar durdurulduğunu duyurdu.

İGA'nın resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, "Olumsuz hava şartları ve yoğun kar yağışından dolayı uçuş operasyonları 25 Ocak saat 04.00'e kadar durdurulmuştur" denildi.

istanbul-da-ucuslar-iptal-avm-lere-kisitlama-972233-1.

İSTANBUL HAVALİMANI'NIN KAPALILIK DURUMU UZATILDI

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü Hüseyin Keskin tarafından uçuşlara ilişkin yapılan son açıklamada ise olumsuz hava koşulları nedeniyle İstanbul Havalimanı'nın saat 13.00'e kadar uçuşlara kapatıldığı bildirildi.

Keskin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Olumsuz hava koşullarının etkisini sürdürmesi nedeniyle İstanbul Havalimanı pistlerine uçak iniş kalkışı yapılmayacak olup, kapalılık durumu 25 Ocak saat 13,00'e kadar uzatılmıştır" ifadelerine yer verdi.

istanbul-da-ucuslar-iptal-avm-lere-kisitlama-972164-1.

ANADOLU'DAN İSTANBUL'A GİRİŞLER TEKRAR AÇILDI

Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) Anadolu'dan İstanbul'a gelişlerde yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle tüm araçların Bursa, Yalova, İzmit, Kocaeli, Sakarya ve Düzce'de uygun yerlerde bekletileceğini açıkladı.

KGM tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Anadolu'dan İstanbul'a gelişlerde yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle tüm araçlar Bursa, Yalova, İzmit, Kocaeli, Sakarya ve Düzce'de uygun yerlerde bekletilecektir. Zorunlu haller dışında İstanbul istikametine yola çıkılmaması gerekmektedir. Konuya ilişkin gelişmeler anlık olarak kamuoyu ile paylaşılacaktır” denildi.

Saat 22:00'da bir açıklama daha yapan Karayolları Genel Müdürlüğü, Anadolu'dan İstanbul yönüne ulaşımın, TIR'lar hariç trafiğe açıldığını duyurdu.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol