birgün

2° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 05.12.2021 10:33

İstanbul'da yolcu seçen 6 sürücünün ticari taksisi trafikten men edildi

Şişli’de yolcu seçtiği tespit edilen 6 ticari taksi 5 gün trafikten men edildi. Çalışma ruhsatı bittiği halde trafiğe çıkan 6 sürücüye ise bin 339’ar lira cezai işlem uygulandı.

İstanbul'da yolcu seçen 6 sürücünün ticari taksisi trafikten men edildi

Şişli'de bir AVM önünde ticari taksilerin yolcu seçtikleri ve Türk müşterileri almadıkları yönündeki şikayetler üzerine sivil trafik ekipleri denetim yaptı.

Denetimde yolcu seçtiği tespit edilen 34 TAA 37, 34 TDY 54, 34 TFL 72, 34 THL 92,34 TJU 84, 34 TCN 38 plakalı ticari taksi sürücüleri hakkında tutanak tutuldu.

Yolcu seçtiği tespit edilen 6 ticari taksi 5 gün süre ile trafikten men edildi.

Çalışma ruhsatı bittiği halde trafiğe çıkan 6 sürücüye ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi görevlileri ile irtibata geçilerek, “İlgili belediye tarafından verilen çalışma izninin süresi bittiği halde belediye sınırları dahilinde yolcu taşımak” maddesinden ayrı ayrı bin 339 TL cezai işlem uygulandı.

İHA

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol