birgün

5° AÇIK

GÜNCEL 25.12.2020 08:13

İstanbul'daki ambulans konvoyunun nedeni belli oldu

İstanbul'da konvoy halinde siren çalarak ilerleyen ambulanslar panik yarattı. Söz konusu ambulansların yeni alınan araçlar olduğu bildirildi.

İstanbul'daki ambulans konvoyunun nedeni belli oldu

İstanbul'da konvoy halinde siren çalarak ilerleyen ambulanslar panik yarattı. Boğaz Köprüsü’nden geçerken merak uyandıran ve endişe yaratan ambulansların yeni alınan araçlar olduğu bildirildi.

İstanbul'da kısıtlama nedeniyle boş olan yollarda ambulansların siren sesleri yankılandı. Konvoy halinde ilerleyen ambulansların sirenlerini açması sokağa çıkma yasağı nedeniyle evlerinde olan yurttaşlar arasında paniğe neden oldu.

Ankara Akyurt'ta bulunan Sağlık Bakanlığı'na ait depodan yola çıkan 61 ambulans panik yarattı. Söz konusu ambulansların yeni alınan araçlar olduğu bildirildi.

DHA'nın haberine göre; Sağlık Bakanlığı'na ait depodan saat 14.00'de hareket ederek İstanbul'a doğru yola çıkan 61 ambulans, 9 saat sonra akşam saatlerinde Bakırköy 112 Acil Hizmetler Şube Müdürlüğü'ne geldi.

İçinde organ taşıma çantaları da bulunan tam donanımlı yeni ambulansların 25'i Anadolu yakasında, 36'sı ise Avrupa Yakası'nda görev yapacak.

Ambulansların bir kısmı eskiyen araçlarla değiştirilirken bir kısmı ise İstanbul'un çeşitli ilçelerinde yeni açılacak olan 112 noktalarında kullanılacak.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol