birgün

8° HAFİF YAĞMUR

İstanbul'daki IŞİD operasyonunda 'başkonsolosluk' detayı: 15 şüpheli tutuklandı

İstanbul'da IŞİD'den İsveç ve Hollanda Başkonsoloslukları ile Hristiyan ve Musevi yurttaşların ibadethanelerine yönelik eylem talimatı aldıkları gerekçesiyle 15 şüpheli tutuklandı. Başkonsolosluklar ile ibadethanelere yönelik somut tehdidin tespit edilemediği belirtildi.

GÜNCEL 04.02.2023 23:09
İstanbul'daki IŞİD operasyonunda 'başkonsolosluk' detayı: 15 şüpheli tutuklandı
Abone Ol google-news

İstanbul'da IŞİD'in 'Horasan Vilayeti' (ISKP) lider kadrosu tarafından İstanbul'da bulunan İsveç ve Hollanda Başkonsoloslukları ile Hristiyan ve Musevi yurttaşlara ait ibadethanelere yönelik eylem gerçekleştirme talimatı verdiği gerekçesiyle gözaltına alınan 15 şüpheli tutuklandı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, Milli İstihbarat Teşkilatı ve İstihbarat Şube Müdürlüğü tarafından iletilen bilgiler doğrultusunda; IŞİD'in Horasan Vilayeti (ISKP) lider kadrosu tarafından İstanbul'da bulunan İsveç ve Hollanda Başkonsoloslukları ile Hristiyan ve Musevi vatandaşlara ait ibadethanelere yönelik eylem gerçekleştirme talimatı verdiği gerekçesiyle 15 şüphelinin gözaltına alındığı bildirildi.

Gözaltına alınan şüphelilerin IŞİD ve çatışma bölgeleriyle bağlantıları bulunduğu belirlenirken, başkonsolosluklar ile Hristiyan ve Musevi vatandaşlara ait ibadethanelere yönelik somut tehditleri tespit edilemediği aktarıldı.

Adli makamlara sevk edilen 15 şüpheli, bugün tutuklanarak Ceza İnfaz Kurumuna teslim edildi.

(DHA)

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol