birgün

12° HAFİF YAĞMUR

GÜNCEL 28.06.2020 17:21

İstanbul'daki orman yangını kontrol altına alındı

İstanbul'un kalan az sayıdaki yeşillik alanlarından Kayışdağı'nda henüz bilinmeyen bir nedenle orman yangını çıktı. Havadan ve yerden yapılan müdahaleyle yangın kontrol altına alındı.

İstanbul'daki orman yangını kontrol altına alındı

İstanbul’un kalan az sayıdaki yeşillik alanlarından olan Kayışdağı’nda yangın çıktı. Bölgeye sevk edilen itfaiye ekiplerini yangını kontrol altına aldı.

DHA'nın haberine göre olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi.

İtfaiye ekipleri müdahalede yetersiz kalınca olay yerine yangın helikopteri çağrıldı. Havadan ve yerden yapılan müdahaleyle yangın kontrol altına alındı.

VALİLİK'TEN AÇIKLAMA

İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada şöyle denildi:

"İstanbul Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi'nin (GAMER) alınan bilgilere göre; Maltepe ilçemize bağlı Kayışdağı orman bölgesinde saat 16: 35'de henüz bilinmeyen bir nedenle yangın meydana gelmiştir. İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri saat 16: 48 sıralarında havadan ve karadan yangın söndürme çalışmasına başlanmıştır. Yaklaşık 1 hektarlık alanda etkili olan yangına, İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü'ne bağlı 1, Bursa Orman Bölge Müdürlüğü'ne 1 helikopter olmak üzere 2 adet helikopter, 50 personel ile 10 adet Orman İtfaiyesi ve Büyükşehir itfaiye ekipleri müdahale etmiştir. Yangın saat 17: 30'de kontrol altına alınmıştır. Soğutma çalışmaları devam etmektedir."

istanbul-da-orman-yangini-cikti-749851-1.

istanbul-da-orman-yangini-cikti-749852-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız