birgün

27° AZ BULUTLU

GÜNCEL 17.08.2019 14:53

İstanbul'dan sağanak görüntüleri

İstanbul'dan sağanak görüntüleri

İstanbul'da bir süredir devam eden sıcak hava yerini yağışa bıraktı. Avcılar, Sefaköy, Bahçelievler, Çatalca, Zeytinburnu, Sarıyer, Fatih, Esenyurt, Kadıköy, Üsküdar, Tuzla, Pendik, Kartal, Beyoğlu ve Maltepe'de gök gürültülü şiddetli yağış etkili oluyor.

istanbul-da-saganak-goruntuleri-613587-1.

Yağmurdan korunmak isteyenler, otobüs duraklarına, kapalı mekanlara ve köprü altlarına sığındı. Sağanak nedeniyle bazı bölgelerde trafik yoğunluğu oluştu. Bazı araçlar yolda mahsur kaldı. Çatalca'da bir elektrik direğine yıldırım düştü.

istanbul-da-saganak-goruntuleri-613590-1.

Eminönü'nde bulunan tramvay alt geçidinde ise birçok iş yeri sular altında kaldı.

Üsküdar'da, sahilde oluşan su birikintisi, adeta denizle karayı birleştirdi.

istanbul-dan-saganak-goruntuleri-613598-1.

Karaköy'de bir kişi ise su birikintileri içine olta salladı.

istanbul-dan-saganak-goruntuleri-613599-1.

D-100 Karayolu üzerinde su birikintileri oluşurken, araç sahiplerinin bir bölümü araçlarını yol kenarına çekerek, yağmurun dinmesini bekledi.

istanbul-da-saganak-goruntuleri-613588-1.

Hafta sonu dolayısıyla Sarıyer'de sahile ve ormanlık alanlara pikniğe gidenler, yağmurdan olumsuz etkilendi.

istanbul-da-saganak-goruntuleri-613586-1.

Ayasofya ve Sultanahmet'i ziyaret etmek isteyen turistler de aniden başlayan yağış nedeniyle ağaç altlarına ve çevredeki kafelere sığındı. Yağmura valizleriyle yolda yakalanan turistler, şemsiye altında bekledi.

istanbul-da-saganak-goruntuleri-613589-1.

Meteoroloji'den uyarı

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi, kuvvetli yağış konusunda uyarı yaptı.

Açıklamada, son radar verileri ve tahminlere göre, Avrupa Yakası'nda halen devam eden sağanak ve gök gürültülü sağanağın bugün akşam saatlerine kadar Boğaz çevresi ve kuzey ilçeleri başta olmak üzere il genelinde kuvvetli olmasının beklendiği, bu nedenle meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği kaydedildi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız