İstanbul Devlet Opera ve Balesi, kuruluşunun 96. yılında “Cumhuriyet”i kutluyor

23.10.2019 17:24 KÜLTÜR SANAT

İstanbul Devlet Opera ve Balesi, 29 Ekim 2019 Salı akşamı, Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde ve 30 Ekim 2019 Çarşamba akşamı Kadıköy Bld. Süreyya Opera Sahnesi’nde Cumhuriyet'i kutluyor.

Konser bilgileri şu şekilde:

İstanbul Devlet Opera ve Balesi, kuruluşunun 96. yılında, “Cumhuriyet”i, önde gelen Türk Bestecilerinden Muammer Sun’un ölümsüz eserlerinden olan “Kurtuluş” ve “Cumhuriyet” müzikleri ile kutluyor.

Konserin orkestra şefliğini Hasan Niyazi Tura, koro şefliğini Volkan Akkoç üstlenirken, konserin solistlerinden soprano Özgecan Gençer “Bozkırın Sesi” parçası ile programda yer alıyor.

Konserde, İstanbul Devlet Opera - Balesi Orkestrası ve Korosu tarafından Muammer Sun’un ; Başlangıç (Cumhuriyet) , Yenilgi / Hüzün (Kurtuluş) , Ağır Bölüm – Özveri – Direniş (Kurtuluş) , Jenerik Müziği (Kurtuluş) , Sevda Çiçeği (Kurtuluş) , Denizcilerin Şarkısı (Karadeniz Marşı) (Kurtuluş) , Savaş Müziği (Kurtuluş) , Hoş Gelişler Ola Mustafa Kemal Paşa (Cumhuriyet) , Bozkırın Sesi (Cumhuriyet) , Yaşa Mustafa Kemal Paşa (İzmir’in Dağlarında) (Kurtuluş) besteleri seslendirilecek.

Sözü Faruk Nafiz Çamlıbel - Behçet Kemal Çağlar’a , müziği Cemal Reşit Rey’eait“10. Yıl Marşı” ile program sonlanacak.

29 Ekim 2019SalıSaat: 20.30 /Zorlu PSMTurkcell Sahnesi

30 Ekim 2019Çarşamba Saat: 20.00 /Kadıköy Bld. Süreyya Opera Sahnesi