birgün

23° AZ BULUTLU

EKONOMİ 14.02.2020 14:01

İstanbul doğalgaz kullanım verileri açıklandı: İlk üçte Kadıköy, Esenyurt ve Pendik var

İstanbul doğalgaz kullanım verileri açıklandı: İlk üçte Kadıköy, Esenyurt ve Pendik var

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, son dönemlerde yüksek faturalarla gündeme gelen doğalgazın ilçelere göre kullanım verilerini açıkladı. Doğalgaz kullanımında ilk üç sırayı Kadıköy, Esenyurt ve Pendik aldı.

Veri Okuryazarlığı Derneği'nden Saadettin Demirel'e göre, İBB Açık Veri üzerinden yayınlanan doğalgaz kullanımı raporuna göre, Kadıköy 383, Esenyurt 270, Pendik 260 milyon metreküp kullanarak ilk üç sırada yer aldı. Toplam kullanımda son sıralarda ise Şile, Adalar ve Çatalca yer aldı.

T24'ün haberine göre; Abone başına doğalgaz tüketiminde ise Beşiktaş, Adalar ve Bakırköy ilk üç sırada. 2019 yılında abone başına doğal gaz kullanımının maliyetini hesaplandığında ise Beşiktaş’da bir abone yıllık 2993 lira öderken Adalar’da 2728 lira, Bakırköy’de ise 2594 lira ödedi.

istanbul-dogalgaz-kullanim-verileri-aciklandi-688327-1.

istanbul-dogalgaz-kullanim-verileri-aciklandi-688328-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız