birgün

11° PARÇALI BULUTLU

İstanbul Emniyeti'nden Kürtçe müzik yapan grup hakkında açıklama

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, İstiklal Caddesi’nde Kürtçe müzik yapan grubun engellenmesine ilişkin, "Uygulama nedeniyle Kürtçe'nin yasak olduğuna ilişkin bir algı oluşturulması ve konunun bu şekilde yansıtılmasını esefle karşılıyoruz. Sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımlar gerçeği yansıtmamaktadır" açıklamasını yaptı.

GÜNCEL 31.01.2022 20:19
İstanbul Emniyeti'nden Kürtçe müzik yapan grup hakkında açıklama
Abone Ol google-news

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, İstiklal Caddesi’nde Kürtçe müzik yapan grubun engellenmesine ilişkin sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımların gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Beyoğlu ilçesindeki İstiklal Caddesi'nde müzik yapılırken oluşan kalabalığın, güzergahta kullanılan tramvay ile ambulans ve itfaiye araçlarının geçişine engel olduğu, vatandaşlardan ve çevredeki işletme sahiplerinden de yoğun şikayetler yapıldığının anlaşıldığı belirtildi.

İlgili kurumlarla koordineli olarak yapılan çalışmalarda geçmiş dönemlerde İstiklal Caddesi üzerinde belirlenen noktalarda her türlü müzik yayınına müsaade edildiği hatırlatılan açıklamada, "Ancak sonradan belirlenen noktaların kaldırılması sebebiyle müdahale yapılmıştır. Uygulama nedeniyle Kürtçe'nin yasak olduğuna ilişkin bir algı oluşturulması ve konunun bu şekilde yansıtılmasını esefle karşılıyoruz. Sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımlar gerçeği yansıtmamaktadır" ifadeleri kullanıldı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol