birgün

23° AÇIK

İstanbul Emniyetinden Şişli'deki park cezaları ile ilgili açıklama

İstanbul Emniyet Müdürlüğünden Şişli’de sokakta park edilen araçlarla ilgili şikayetler geldiği ve bunun üzerine cezaların uygulandığını ve vatandaşlardan olumlu dönüşlerin alındığını açıkladı.

GÜNCEL 14.12.2021 18:33
İstanbul Emniyetinden Şişli'deki park cezaları ile ilgili açıklama
Abone Ol google-news

Şişli Eskişehir Mahallesi Pervaz Sokak’ta park halinde bulunan araçlara 144 lira cezai işlem uygulanmış, yurttaşlar cep telefonuna gelen mesajla araçlarına ceza kesildiğini öğrenince şaşkına dönmüştü. Sokak üzerinde herhangi bir “Park Yapılamaz” tabelasının olmadığını belirten yurttaşlar, daha önce de aynı gerekçe ile kesilmiş cezaların da olduğunu fark edip, duruma itiraz edeceklerini söylemişlerdi.

Araçlara kesilen cezalarla ilgili İstanbul Emniyet Müdürlüğünden açıklama yapıldı.

Açıklamada şu ifadeler yer verildi:

“15 Eylül 2021 günü saat 15.00'de, Harbiye Mıstık Parkı'nda, mahalle muhtarları, esnaf ve vatandaşların talebi ile ilçenin genel sorunlarıyla ilgili toplantı düzenlendiği belirtilerek, Toplantıda, genel emniyet ve asayiş yönünden memnun olduklarını, sorunlarının, yüzde 95'inin trafik olduğu, yasak parklanma, trafik ışığı ihlali, ters istikamette ve kaldırım üzerinde seyir halinde araçlar ile yasak parklanma konularında problem yaşadıklarını bildirmişlerdir. Bunun üzerine, vatandaşın mağduriyetini gidermek amaçlı sorun yaşanan yerlerde yaya trafik uygulaması başlatılmış, vatandaş tarafından olumlu dönüşle karşılanmıştır."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol