birgün

25° AÇIK

İstanbul Fırıncılar Odası'ndan ekmek zammı açıklaması

İstanbul Ekmek Fırıncıları Sanatkarları ve Ekmek Satıcıları Esnaf Odası, "(İstanbul'da) Tarife değişikliğine yönelik yeni bir karar alınmamış ve kamuoyunda bahsi geçen fiyatlarda bir tarifeye onay verilmemiştir" ifadelerini kullandı. 210 gram ekmeğin 4 TL olması yönündeki talebin Azami Fiyat Tarifesini Belirleme Komisyonu'nca uygun bulunduğu belirtilen açıklamada, kurumlar tarafından onay beklendiği kaydedildi.

GÜNCEL 21.06.2022 17:36
İstanbul Fırıncılar Odası'ndan ekmek zammı açıklaması
Abone Ol google-news

İstanbul'da ekmeğe zam tartışmasına ilişkin İstanbul Ekmek Fırıncıları Sanatkarları ve Ekmek Satıcıları Esnaf Odası'ndan açıklama yapıldı.

Mevcut tarifenin devam ettiği belirtilen açıklamada, "İstanbul'daki ekmek tarifesine ilişkin gerçeği yansıtmayan bilgilere karşın kamuoyunu bilgilendirme zorunluluğu doğmuştur. İstanbul'da en son ve geçerli olan tarife 11 Mart 2022 tarihinde 210 gram ekmek 3 TL, bin gramı 14,28 TL olacak şekilde belirlenmiştir" ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada, "O tarihten bu tarihe kadar ilimizde ekmek fiyatlarına ilişkin Azami Fiyat Tarifesini Belirleme Komisyonu tarafından tarife değişikliğine yönelik yeni bir karar alınmamış ve kamuoyunda bahsi geçen fiyatlarda bir tarifeye onay verilmemiştir" denildi.

"Yeni bir tarife için ise ilgili kurumlar nezdinde görüşmelerimiz devam etmektedir" denilen açıklamada, "210 gram ekmeğin 4 TL olması yönündeki talebimiz de Azami Fiyat Tarifesini Belirleme Komisyonu'nca uygun bulunmuş. Tarifenin geçerli olması için ilgili kurumlar tarafından onay beklenmektedir" ifadeleri kullanıldı.

(DHA)

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol