birgün

11° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 03.03.2021 11:33

İstanbul Havalimanı görevlilerine operasyon: 7 gözaltı

İstanbul Havalimanı'nda yabancı kişilerin vize ihlal cezalarını ödemeleri sırasında dolar ve avrolarını düşük kurdan bozan ve yine el çabukluğuyla paralarının çaldıkları tespit edilen 7 memura yönelik eş zamanlı operasyon düzenlendi. 7 şüpheli gözaltına alınırken, yapılan aramalarda da 109 bin 713 dolar, 10 bin 570 avro, 50 sterlin ve 40 bin lira ele geçirildi.

İstanbul Havalimanı görevlilerine operasyon: 7 gözaltı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, İstanbul Havalimanı Dış Hatlar geliş-gidiş katı transit bölgede bulunan Hazine ve Maliye Bakanlığı Gümrük Saymanlık Müdürlüğü'ne bağlı veznede çalışan memurların yurt dışından gelen ve yurt dışına çıkacak olan yabancı kişilerin vize ihlal cezalarını ödemeleri sırasında dolar ve avrolarını Merkez Bankası'nın kur fiyatından düşük fiyata bozarak irtikap suçunu işlediklerini ve Türk Lirası olarak ödeme yapmak isteyen yabancı kişilerin vermiş oldukları paraları da "tırnakçılık" diye tabir edilen el çabukluğu yöntemiyle çaldıklarını belirledi.

Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen soruşturma kapsamında irtikap ve tırnakçılık yoluyla nitelikli hırsızlık suçlarından İstanbul'da 7 şüpheliye yönelik eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyon kapsamında 7 şüpheli yakalandı.

Dosya kapsamında yapılan aramalarda 109 bin 713 Amerikan doları, 10 bin 70 avro, 50 İngiliz sterlini ve 40 bin Türk Lirası ele geçirildi.

Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yürütülen soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol