birgün

20° AÇIK

GÜNCEL 28.09.2019 15:08

İstanbul Havalimanı'nda harç pulu otomatı para üstü vermiyor

İstanbul Havalimanı'nda harç pulu otomatı para üstü vermiyor

Hazine ve Maliye Bakanlığı, geçen haftalar yurt dışı çıkış harç pulu alımı için yeni bir uygulamayı pilot olarak İstanbul Havalimanı’nda hayata geçirdi. Makinelerden pul almak isteyen vatandaşlar para üstü alamadıklarından şikâyetçi oldu.

Özel bir yazılımla oluşturularak havalimanına yerleştirilen makineler sayesinde yolcular sıra beklemeden harç pulu alabilecekti. Ancak bazı vatandaşlar makinelere attıkları paraların üstünü alamadıklarını belirtti.

Bir vatandaş harç pulu makinesiyle gerçekleştirdiği işlem sırasında yaşadığı sorunu sosyal medya hesabından paylaştı. 50 liralık harç pulu için makineye 200 lira yerleştiren vatandaş para üstünü alamadı.

Daha sonra makinenin arkasındaki ofiste bulunan görevlilere durumu bildiren şahıs, makinenin para iade bölümünün açılmasını sağladı ancak sorun burada da çözülemedi. Görevliler para haznesinde sadece 100 lira bulunduğunu kalan kısmın alınması için dilekçe yazılması gerektiğini ifade ettiler.

50 liralık harç puluna 100 lira ödeyen vatandaş hakkını aradığı için görevlilerden azar işittiğini ifade etti.

O paylaşımlar şöyle:

istanbul-havalimani-nda-harc-pulu-otomati-para-ustu-vermiyor-630501-1.

istanbul-havalimani-nda-harc-pulu-otomati-para-ustu-vermiyor-630502-1.

istanbul-havalimani-nda-harc-pulu-otomati-para-ustu-vermiyor-630503-1.

istanbul-havalimani-nda-harc-pulu-otomati-para-ustu-vermiyor-630504-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız