birgün

25° AZ BULUTLU

SPOR 18.10.2019 13:45

İstanbul Maratonu'nda ödüller belli oldu

İBB Meclisinde, 41. İstanbul Maratonu'nda koşacak yabancı sporculara toplam 703 bin 900 dolar, Türk sporculara ise 414 bin 500 lira ödül verilmesi kararı alındı.

İstanbul Maratonu'nda ödüller belli oldu

41. İstanbul Maratonunda yarışacak yabancı sporculara toplam 703 bin 900 dolar, Türk sporculara ise 414 bin 500 lira ödül verilmesi kararlaştırıldı.

İBB Meclis toplantısında, Gençlik ve Spor Müdürlüğünün talep yazısı üzerine Hukuk Komisyonu ile Gençlik ve Spor Komisyonunun ortak raporuyla 3 Kasım'da koşulacak 41. İstanbul Maratonunda ödül miktarları gündeme alındı.

Komisyon raporuna göre 41. İstanbul Maratonu Yabancı Sporcu kategorileri için ödül olarak 403 bin 900 dolar, dünya ve diğer zaman bonusları için ise erkek ve kadınlara toplam 300 bin dolar ödenmesi görüşü uygun bulundu.

Buna göre yabancı sporculara döviz kuru üzerinden yaklaşık 4 milyon lira verilecek. Türk Sporcu kategorilerinde dereceye giren sporcular için de toplam 414 bin 500 lira verilecek.

AA'nın haberine göre; Ödül çizelgesi taslağına göre Maraton kategorisinde yabancı sporculara dünya rekoru hariç birincilere 50 bin dolar ödül verilecek. Aynı kategoride birinci olan Türk sporculara ise 50 bin lira ödül konuldu.

Çizelgede yabancı sporcular için 10 ila 40 bin dolar arasında çeşitli zaman bonusları konulurken dünya rekoru için ise ayrıca 50 bin dolar verileceği bilgisi yer aldı.

Maratonda ayrıca uluslararası elit atlet kategorisinde olan 16 yabancı atlet ve üç tempo verici atlet için ise 160 bin dolar ödenecek.

Karar meclisten oy birliği ile geçti.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız