birgün

25° AÇIK

EKONOMİ 16.07.2021 15:17

İstanbul merkezli Softforay’a ABD’li ortak

İstanbul merkezli Softforay Dijital Dönüşüm ile ABD’li global yönetim ve stratejik danışmanlık şirketi NMS Consulting, ortaklık anlaşması imzaladı.

İstanbul merkezli Softforay’a ABD’li ortak

Türk ve ABD’li şirketler arasında yapılan iş birliği anlaşmalarına bir ortaklık daha eklendi. İstanbul merkezli Softforay Dijital Dönüşüm ve ABD’li global yönetim ve stratejik danışmanlık şirketi NMS Consulting arasında ortaklık anlaşması imzalandı.

Anlaşma sonrasında bilgi sistemleri, insan kaynakları, mali denetim, süreç yönetimi, risk yönetimi, birleşme ve devralmalar, devlet teşvikleri hazırlıkları, organizasyonel mimari ve kurumsal yönetim kurulu hizmetleri konularında uçtan uca danışmanlık hizmetleri veren Softforay’ adını ‘NMS Consulting MENA ( Ortadoğu ve Kuzey Afrika)’ olarak değiştirdi.

NMS Consulting Yönetici Ortağı, özel sermaye, birleşme, satın alma ve stratejiden sorumlu Dünya Başkanı Trevor M. Saliba, NMS Consulting MENA olarak, Türkiye, Ortadoğu ve Kuzey Afrika bölgelerinde özel ve kamu kuruluşlarının iş süreçleri, bilgi sistemleri ve ilgili diğer alanlarında çözümler üretip müşterilerinin uzun vadeli hedeflerini sürdürmelerine yardımcı olacaklarını, aynı zamanda pazar fırsatlarını ve tehditleri belirlemeye odaklanacaklarını açıkladı.

NMS Kıdemli Ortağı ve MENA (Orta Doğu ve Kuzey Afrika) Başkanı Aykut Çakır ise NMS Consulting'e katılarak, Türkiye, Ortadoğu ve Kuzey Afrika bölgelerinde müşterilerine büyüme, gelişme ve değişim konularında güçlü çözümler sunacaklarını söyledi. Aykut Çakır; ‘’Şirketlerin COVID-19 sonrası gelişmek için yeni yollar bulması gerekiyor, NMS olarak çözümlerimizle bunun tam merkezinde olacağız’’ diye konuştu.

istanbul-merkezli-softforay-a-abd-li-ortak-899891-1.
MENA Başkanı Aykut Çakır

NMS Consulting, 2019’da ABD’de yaygın olan işletme ve teknoloji dergisi The Silicon Review tarafından 2019'un en hızlı büyüyen 50 şirketinden biri olarak seçildi. NMS ayrıca proje sunma ve en iyi işveren markasıyla ilk 50 listesine girerek, dünya çapında danışmanlık sektöründe çalışmak için en iyi yerlerden biri olarak kabul edildi. Firmanın ABD dışında, İngiltere, Almanya, Hindistan, Fransa ve Çin gibi ülkelerde ofisleri ve faaliyetleri de mevcut.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol