birgün

21° AÇIK

İstanbul Sözleşmesi'nden çekilmeyi tartışmak, katillere cesaret veriyor

Pınar Gültekin’in katledilmesi, sosyal medyada büyük tepkilere yol açarken, İstanbul Sözleşmesi yeniden gündeme geldi. Yurttaşlar, iktidarın sözleşmeden çekilmeyi tartışmaya açmasının, katillere cesaret verdiğini vurguladı.

KADIN 21.07.2020 14:41
İstanbul Sözleşmesi'nden çekilmeyi tartışmak, katillere cesaret veriyor
Abone Ol google-news

Pınar Gültekin’in katledilmesi, sosyal medyada büyük tepkilere yol açarken, İstanbul Sözleşmesi yeniden gündeme geldi.

İçlerinde sanatçıların, bilim insanlarının, gazetecilerin ve meslek odası temsilcilerinin de bulunduğu sosyal medya kullanıcıları, attıkları tweetlerle kadına yönelik erkek şiddetini protesto etti ve İstanbul Sözleşmesi'nin yükümlülüklerine uyulması çağrısında bulundu.

AKP iktidarının çekilmeyi gündeme getirdiği İstanbul Sözleşmesi’nin uygulanması gerektiğini vurgulayan yurttaşlar, bu konunun tartışmaya açılmasının katillere cesaret verdiğini söyledi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol