birgün

12° AÇIK

İstanbul'un sokak hayvanları, Vetbüs ile aşılanıp muayene ediliyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin şehri turlayarak hizmet veren Vetbüs Projesi sayesinde sokak hayvanları muayene ediliyor.

YAŞAM 14.09.2021 19:11
İstanbul'un sokak hayvanları, Vetbüs ile aşılanıp muayene ediliyor
Abone Ol google-news

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Vetbüs Projesi kapsamında, iki otobüsle 39 ilçede sokak hayvanlarına yönelik mobil klinik hizmeti veriliyor.

Sokak hayvanlarının kapsamlı sağlık taramasından geçirildiği Vetbüsler ayrıca, durumu kötü olan hayvanları İBB'ye ait hayvan bakım evlerine götürüyor. Hayvanlar sağlıklarına kavuşana kadar burada tedavi ediliyor.

İstanbul'u turlayarak hizmet veren Vetbüs’lere yurttaşlar da sokak hayvanlarını götürerek tedavi ettirebiliyor. Vetbüs’lerin içinde tetkik ve tedavi için bir veteriner ekip hazır bulunuyor.

Vetbüs, 11.00-14.30 saatleri arasında 15 Eylül tarihinde Küçükçekmece Hürriyet Caddesi’nde, 16-17 Eylül tarihinde ise Beyoğlu Cihangir Caddesi’nde olacak.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun