birgün

19° AÇIK

İstanbul Valiliği duyurdu: İdari izin uzatıldı, scooter ve motosikletlere trafiğe çıkış yasağı geldi

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, bugün saat 19.00'dan itibaren motosiklet ve scooterların trafiğe çıkmasının yasaklandığını açıkladı. Yerlikaya, memur ve işçilerin de yarın idari izinli sayılacağını duyurdu.

GÜNCEL 10.03.2022 15:19
İstanbul Valiliği duyurdu: İdari izin uzatıldı, scooter ve motosikletlere trafiğe çıkış yasağı geldi
Abone Ol google-news

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, yoğun kar yağışı nedeniyle alınan kararları açıkladı.

Yerlikaya, İstanbul'da, asgari personel bulundurulması kaydıyla; güvenlik, sağlık ve ulaşım hizmetleri dışında memur, işçi ve diğer çalışanların yarın da idari izinli sayılacağını bildirdi.

Ayrıca Vali Yerlikaya, olumsuz hava koşulları nedeniyle scooter ve motosikletlerin saat 19.00'dan itibaren ikinci bir duyuruya kadar trafiğe çıkışının yasaklandığını duyurdu.

HAKİM ve SAVCILAR DA İZİNLİ

Hakimler ve Savcılar Kurulunca (HSK), İstanbul'da devam eden hava koşulları nedeniyle hakim ve savcıların yarın da idari izinli sayılmaları kararlaştırıldı.

HSK'den yapılan açıklamada, Meteoroloji Genel Müdürlüğü 1.Bölge Müdürlüğü tahminlerine göre İstanbul'da soğuk hava, yoğun kar yağışı ve kuvvetli rüzgar şeklindeki olumsuz hava koşullarının yarın da devam edeceği belirtildi.

Bu kapsamda, İstanbul'da görevli hakim ve cumhuriyet savcılarının yarın idari izinli sayılmalarının kararlaştırıldığı belirtilen açıklamada, "Hakim ve cumhuriyet savcılarının nöbet hizmetlerinin yerine getirilmesine ilişkin usul ve esaslar konulu (3) sıra sayılı yönergemiz kapsamında yürütülmesine karar verilmiştir." ifadeleri kullanıldı.

Hava koşulları nedeniyle İstanbul'daki hakim ve cumhuriyet savcıları bugün de idari izinli sayılmıştı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol