birgün

30° PARÇALI AZ BULUTLU

İstanbul Valiliği: Son bir haftada 17 bin 116 düzensiz göçmen yakalandı

İstanbul Valiliği, son bir haftada 17 bin 116 göçmen yakalandığını duyurdu. Açıklamada, “183 düzensiz göçmenin İstanbul Havalimanı’ndan bu gece ülkelerine geri gönderilmesi planlanmıştır” ifadeleri de kullanıldı.

GÜNCEL 17.05.2022 17:21
İstanbul Valiliği: Son bir haftada 17 bin 116 düzensiz göçmen yakalandı
Abone Ol google-news

Valilikten yapılan açıklamada, İstanbul’da son bir haftada 17 bin 116 göçmen yakalandığını ve bir kısmının sınır dışı işlemlerinin başlatıldığı ifade edildi.

Son bir haftada kent genelinde yakalanan 17 bin 116 göçmenin, sınır dışı edilmek üzere İl Göç İdaresi Müdürlüğü’ne götürüldüğü kaydedildi.

Göçmenlerin sınır dışı işlemlerinin devam ettiği aktarılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Diğer illerdeki Geri Gönderme Merkezlerine sevk edilen ve sınır dışı işlemleri tamamlanan Afganistan uyruklu 377 düzensiz göçmen, dün gece saatlerinde ülkelerine geri gönderildi. Düzensiz göçmenlerin sınır dışı edilmesi çalışmaları kapsamında işlemleri tamamlanan 183 düzensiz göçmenin İstanbul Havalimanı’ndan bu gece ülkelerine geri gönderilmesi planlanmıştır."

(AA)

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol