birgün

10° KISA SÜRELİ HAFİF YOĞUNLUKLU YAĞMUR

İstanbul Valisi'nden yurttaşlara 'hava koşulları' uyarısı

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, "Pazar günü İstanbul'da kuvvetli rüzgar ve fırtınanın, Avrupa Yakası'nda yer yer tam fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. Lütfen ulaşımda aksama, çatı uçması, ağaç devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olalım" uyarısında bulundu.

GÜNCEL 04.02.2023 19:28
İstanbul Valisi'nden yurttaşlara 'hava koşulları' uyarısı
Abone Ol google-news

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, kentte yarın beklenen olumsuz hava koşulları nedeniyle yurttaşlara uyarılarda bulundu.

Vali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda, ilgili birimlerle Karla Mücadele Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirdiklerini kaydederek, İstanbulluları meteorolojik gelişmelere ilişkin bilgilendirmeye devam edeceklerini ifade etti.

Meteorolojik verilere işaret eden Yerlikaya, "Pazar günü İstanbul'da kuvvetli rüzgar ve fırtınanın (60-80 km/s), Avrupa Yakası'nda yer yer tam fırtına (80-100 km/s) şeklinde esmesi bekleniyor. Lütfen ulaşımda aksama, çatı uçması, ağaç devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olalım" ifadelerini kullandı.

Vali Yerlikaya, yarın için bir önemli uyarısının da motosiklet sürücüleri ve motokuryelere olduğunu belirterek, beklenen kuvvetli fırtına nedeniyle köprü geçişlerindeki olumsuzluklara karşı dikkatli olunmasını istedi.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun