birgün

6° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 03.04.2020 23:39

İstanbul ve Ankara'da toplu taşıma araçlarında ücretsiz maske dağıtılacak

İstanbul ve Ankara büyükşehir belediyesi toplu taşıma araçlarında ücretsiz maske dağıtacak

İstanbul ve Ankara'da toplu taşıma araçlarında ücretsiz maske dağıtılacak

İstanbul ile Ankara büyükşehir belediyeleri maskesiz kimsenin toplu ulaşıma alınmayacağını ve ücretsiz maske dağıtılacağını duyurdu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Twitter hesabından yaptığı paylaşım ile ücretsiz maske dağıtımı yapılacağını duyurdu. İmamoğlu, "Kıymetli İstanbullular; sağlığınız ve Cumhurbaşkanlığı açıklaması gereği yarın itibariyle toplu taşıma araçlarımıza maskeyle binmenizi rica ediyoruz. İlk etapta yarın 100 bin ücretsiz maske dağıtacağız. Sizi salgından korumak en önemli vazifemiz. Sağlıklı ve mutlu günler dilerim" dedi.

İBB Sözcüsü Murat Ongun da Twitter hesabından "Yarın metro, metrobüs ve şehir hatları vapurlarımızda 100 bin adet maske vatandaşlarımıza ücretsiz olarak dağıtılacaktır" paylaşımı yaptı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da kararı Twitter hesabından duyurdu. Yavaş, "Bugün alınan karar neticesinde kentimizdeki tüm toplu taşıma araçlarında maskesiz yolcu alınmayacağını ve yarından itibaren ücretsiz maske dağıtımının başlayacağını bildirmek isterim. Bu zor günleri de sağlığımızı koruyarak atlatacak, #BirlikteBaşaracağız" dedi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız