Mayıs ayında konserlerden yetişkin oyunlarına, atölyelerden çocuk tiyatrolarına kadar 173 etkinlik İBB Kültür bünyesindeki merkezlerde ücretsiz olarak her yaş grubundan İstanbulluyu bir araya getiriyor.

İstanbul’da bir ayda 173 etkinlik
Fotoğraflar: İBB

Deniz SARI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kültür Dairesi Başkanlığı’na bağlı 14 kültür merkezinde dopdolu bir mayıs ayı İstanbulluları bekliyor.

İBB Kültür’ün mayıs ayında; Fatih, Başakşehir, Güngören, Arnavutköy, Esenler, Bakırköy, Bahçelievler, Sancaktepe, Sultanbeyli, Ümraniye, Kartal, Tuzla, Şile ve Şişli’de yer alan 14 kültür merkezinde düzenleyeceği birbirinden keyifli konserler, oyunlar ve atölyeler İstanbulluların kolaylıkla ulaşabileceği kültür-sanat adresleri olacak.

İBB Prof. Dr. Adem Baştürk Kültür Merkezi’nde Tolga Sağ ve Cengiz Özkan, İBB Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nde Badem, İBB Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde İkilem, İBB Şile Kültür Merkezi’nde Cem Belevi ve İBB Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk Kültür Merkezi’nde Gece Yolcuları’nın sahne alacağı programda; İlyas Yalçıntaş, Gökçe, İlhan Şeşen, Gülay, Ezgi’nin Günlüğü, Ozbi, Babazula, Ufuk Beydemir, Zakkum, Selçuk Balcı ve Mehmet Erdem de İstanbullu müzikseverler için şarkılarını seslendirecek.
İBB Kültür, sezonun sevilen oyunlarını bu ay da kültür merkezlerine getiriyor. Mayıs ayında perdelerini aralayacak olan; Öteki (Diktat), Yıldızların Gölgesinde Ağlamak, Gabriel'in Düşü, Bülent Beyin Hikâyesi, Harika Şeyler Listesi, Erkek Aklı "Oksimoron", Bir Yaz Dönümü Gecesi Rüyası Müzikali ve Kibarlık Budalası adlı oyunları tüm tiyatroseverler ücretsiz olarak izleyebilecek. İstanbulluların kolaylıkla erişebileceği adreslerle kültür-sanatı buluşturmaya devam edecek olan İBB’nin ücretsiz olarak gerçekleştireceği etkinlik programlarına İBB Kültür sosyal medya hesapları ve www.kultursanat.istanbul adresinden ulaşılabilir.