birgün

23° AÇIK

İstanbulkart sahipleri, faizsiz kredi çekebilecek

İstanbulkart mobil kullanıcıları, uygulamanın sunduğu dijital karta 2 bin 500 TL'ye kadar 5 aya varan vadede faizsiz, 5 bin TL'ye kadar ise 24 aya varan vadede düşük faizli ihtiyaç kredisine başvurabilecek.

GÜNCEL 31.05.2022 15:32
İstanbulkart sahipleri, faizsiz kredi çekebilecek
Abone Ol google-news

Fibabanka ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) yetkili ilk elektronik para toplama kuruluşu BELBİM, İstanbulkart'ta, kart sahiplerinin günlük ihtiyaçları için kullanabilecekleri 'Dijital İhtiyaç Kredisi' projesini hayata geçirdi.

Fibabanka, BELBİM ile İstanbulkartlılara özel yeni anlaşmasını "Müşterilerimizin ihtiyaçlarını dijitalleştirerek benzersiz bir bankacılık deneyimi sunmayı amaçlıyoruz. Bu kapsamda 16 milyon aktif İstanbulkart kullanıcısı bulunan BELBİM ile önemli bir iş birliğine imza attık. BELBİM AŞ'nin bu yenilikçi projesinin çözüm ortağı olmaktan ve İstanbullu vatandaşların yaşantısına, aile ekonomisine katkı sağlamaktan mutluluk duyuyoruz." ifadeleriyle duyurdu.

Tüm İstanbulkart mobil kullanıcıları, uygulamanın sunduğu dijital karta 2 bin 500 TL'ye kadar 5 aya varan vadede faizsiz, 5 bin TL’ye kadar 24 aya varan vadede düşük faizli ihtiyaç kredisine başvurma imkanına sahip olacak. Tüketiciler, İstanbulkart ile ödeme yapılabilen noktalarda ihtiyaçlarını karşılayabilecek.

İstanbulkart Mobil'i kullanan İstanbullular, dijital kart ile kredi kartı veya nakit ödeme ile para yüklemeye alternatif olarak bu hizmetten yararlanabilecek.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun