İstiklal Caddesi'ndeki bombalı saldırının tanıklarından Aykut Mert, "Bir anda patlama oldu, karmaşayla biz hemen ara sokağa geçtik. Oradan kendi imkanlarımızla hastaneye geldik" dedi. Diğer yaralı Doğan Kılıç, "O ara patlama gerçekleşti. Bana nasıl bir şey olmadı şaşırdım. Sesi duyar duymaz eğildim. Sağa sola baktım insanlar yaralı ve bir kaos vardı" ifadelerini kullandı.

İstiklal Caddesi'ndeki bombalı saldırının tanıkları yaşadıklarını anlattı: Bir kaos vardı
Fotoğraf: DHA

İstiklal Cadesi'nde dün meydana gelen bombalı saldırının tanıkları yaşadıklarını anlattı.

Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altında olan yaralılardan 27 yaşındaki Aykut Mert, “Bir anda patlama oldu, karmaşayla biz hemen ara sokağa geçtik. Oradan kendi imkanlarımızla hastaneye geldik” ifadelerini kullandı.

Aykut Mert (İHA)Aykut Mert (İHA)

Patlamanın yaşandığı anda İstiklal Caddesi'nde bulunanlardan biri de Doğan Kılıç ve eşi Ülker Kılıç'tı.

Doğan Kılıç, pazar günü gezmek için eşi ve arkadaşlarıyla İstiklal Caddesi'ne gittiklerini ve bir pastanede tatlı yediklerini söyledi.

Ardından patlamanın yaşandığı anda caddede yürüdüklerini belirten Kılıç, "O ara patlama gerçekleşti. Bana nasıl bir şey olmadı şaşırdım. Sesi duyar duymaz eğildim. Sağa sola baktım insanlar yaralı ve bir kaos vardı" dedi.

Kılıç, patlamanın etkisiyle oluşan ses nedeniyle kulaklarında sorun yaşadığını, olay anında eşiyle aralarında yaklaşık 2 metre olduğunu kaydetti.

Eşinin ilk anlarda bilincinin açık olduğunu, başına bir parça isabet ettiğini anlatan Kılıç, "Vücut bütünlüğü yerindeydi, sadece 'Ağrım var' demişti o kadar." diye konuştu.

Doğan Kılıç, Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Hastanesine kaldırıldıktan sonra ameliyata alınan eşinin entübe durumda olduğunu ve tedavisinin yoğun bakım ünitesinde sürdüğünü söyledi.

Kaynak: İHA, AA