Zonguldak'ta Furkan Sevinç isimli erkek, birlikte olduğu kadının 2 yaşındaki çocuğunu cinsel istismara maruz bıraktı. Suçunu itiraf eden zanlı tutuklanırken, 2 yaşındaki N.N.Ö. isimli çocuk, tedavi gördüğü Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Hastanesi'ne hayatını kaybetti.

Kaynak: DHA-İHA
İstismara maruz bırakılan 2 yaşındaki bebek yaşamını yitirdi: Yayın yasağı getirildi
Fotoğraf: Şehlem Kaçar/csgorselarsiv.org

Zonguldak'ta Furkan Sevinç isimli erkek tarafından cinsel istismara maruz bırakılan 2 yaşındaki N.N.Ö., tedavi gördüğü Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Hastanesi'ne hayatını kaybetti.

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde 2 yaşındaki çocuğa cinsel istismarda bulunan ve suçunu itiraf eden Furkan Sevinç isimli erkek, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İHA'nın haberine göre; İstasyon Mahallesi'nde daha önceden tanıştığı M.Ö'nün evine giden Furkan Sevinç (25), kadının 8 yaşındaki kızıyla markete gittiği sırada evde bulunan 2 yaşındaki kızı N.Ö'yi cinsel istismara maruz bıraktı.

İstismar sonrası bayılan çocuğu kafasını defalarca duvara vurarak ayıltmaya çalıştığı öne sürülen Furkan Sevinç, çocuk kendine gelmeyince hastaneye götürdü.

DOKTOR KONTROLÜNDE ORTAYA ÇIKTI

Furkan Sevinç doktorlara kendisini çocuğun dayısı olarak tanıtıp, yeğeninin nöbet geçirdiğini söyledi.

Doktor kontrolünde çocuğun cinsel istismara maruz bırakıldığı tespit edildi. 2 yaşındaki N.N.Ö. isimli çocuk, tedavi gördüğü Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Hastanesi'ne hayatını kaybetti.

SUÇUNU İTİRAF ETTİ

Ekiplerce gözaltına alınan ve suçunu itiraf eden Furkan Sevinç, emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği mahkemece "çocuğa nitelikli cinsel istismar" ve "kendini savunamayacak durumda bulunan kişiye karşı kasten öldürmeye teşebbüs" suçundan tutuklandı.

Anne M.Ö. ve olayla bağlantısı olabileceği düşünülen M.G. isimli bir erkek şüpheli de gözaltına alındı. Anne ve diğer şüphelinin sorgularının ardından adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.

M.Ö.'nün 8 yaşındaki diğer kızı devlet korumasına alındı.

YAYIN YASAĞI GETİRİLDİ: ABLASI DA İSTİSMARA UĞRAMIŞ!

Öte yandan Çaycuma Sulh Ceza Hakimliğince soruşturma kapsamında yayın yasağı getirildi.

N.Ö'ye cinsel istismarda bulunan şüphelinin, "yaşı küçük mağduru tasarlayarak öldürmeye teşebbüs ettiği" belirtilen kararda, "Soruşturma kapsamında N.Ö'nün 8 yaşındaki ablasının da benzer şekilde cinsel istismara uğradığı" kaydedildi.

Kararda, "Soruşturma tamamlanıncaya kadar dosya kapsamı hakkında yazılı, görsel, internet medyası ve sosyal medyada her türlü haber, röportaj, eleştiri ve benzeri yayın yapılmasının yasaklandığı" bildirildi.