İstismara uğrayan çocuğun annesine: "Senin çocuğun erkek, kızlığı bozulmadı ki, unutur gider"

09.12.2018 16:26 GÜNCEL
Erzurum'da açılan istismar davasında konuşan mağdur çocuğun annesi A.G., "Sanığın annesi 'Senin çocuğun erkek. Kızlığı bozulmadı ki. Bir şey olmaz, unutur gider' diyor" dedi

Erzurum'un Aşkale ilçesinde iki aile arasında başlayan kavgayı soruşturan jandarma, ortaokul öğrencisi 14 yaşındaki Y.G. adlı çocuğun, akrabası 27 yaşındaki Y.G.'nin cinsel istismarına uğradığı bilgisine ulaştı. Bilgi üzerine Aşkale savcılığı, soruşturmayı genişletme kararı aldı.

Savcının talebi üzerine çocuğun ortaokuldaki rehber öğretmeni Y.G ile görüştü. Çocuk, öğretmenine komşusu ve akrabası olan Y.G.'nin kendisine ilkokul yıllarından itibaren cinsel istismarda bulunduğunu anlattı.

DHA'nın aktardığı habere göre, daha sonra Çocuk İzleme Merkezi'nde ifade veren çocuk, Y.G.'nin kendisine ilk kez 9-10 yaşlarında istismarda bulunduğunu ifade etti

Tutuklanan ve bir süre sonra tahliye edilen Y.G. hakkında 'çocuğun cinsel istismarı' suçundan 16 yıl, 'cebir tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçundan 4.5 yıldan 11 yıl üç aya kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

SANIK SUÇLAMALARI REDDETTİ

Erzurum 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın dünkü duruşmasında sanık Y.G. suçlamaları reddetti.

Duruşmada sanıktan şikâyetçi olan Y.G.'nin annesi A.G. de dinlendi. Anne ifadesinde, ailenin sürekli evlerine gelerek, kendilerine şikayetten vazgeçmeleri konusunda vurgulayarak "Sanığın annesi Ş.G. evime gelerek, 'Senin çocuğun erkek. Kızlığı bozulmadı ki. Bir şey olmaz, unutur gider' diyor. Bizi her gördükleri yerde ‘Çocuğumun adını kimseye söylemeyeceksin. Mahkemeye gidip yalan söyledik diyeceksiniz' diyorlar. Şikâyetçiyim." dedi.

Duruşma ertelendi.