birgün

18° PARÇALI BULUTLU

İsveç Başbakanı'ndan Türkiye açıklaması: Üçlü muhtıranın şartlarına uyacağız

İsveç Başbakanı Magdalena Andersson, "Madrid'deki NATO zirvesinde Türkiye'nin endişelerini gidermeye yönelik imzalanan üçlü muhtıranın şartlarına uyacağız. Türkiye'ye iadeler uluslararası hukuk çerçevesinde devam edecek" açıklamasını yaptı.

SİYASET 16.08.2022 13:26
İsveç Başbakanı'ndan Türkiye açıklaması: Üçlü muhtıranın şartlarına uyacağız
Abone Ol google-news

İsveç Başbakanı Magdalena Andersson, Madrid'deki NATO zirvesinde imzalanan "üçlü muhtıranın" şartlarına uyacaklarını söyledi.

Andersson, başkent Stockholm'de Almanya Başbakanı Olaf Scholz ile bir araya gelirken ikili, görüşmenin ardından basın toplantısı düzenledi.

NATO'ya üyelik başvurusunda bulunan Finlandiya ve İsveç ile Türkiye arasında, İspanya'nın başkenti Madrid'de 28 Haziran'da düzenlenen NATO Zirvesi'ne değinen Andersson, "Madrid'deki NATO zirvesinde Türkiye'nin endişelerini gidermeye yönelik imzalanan üçlü muhtıranın şartlarına uyacağız. Türkiye'ye iadeler uluslararası hukuk çerçevesinde devam edecek" ifadelerini kullandı.

Almanya Başbakanı Olaf Scholz da İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliğini 23 ülkenin onayladığını, Türkiye'nin de yakında onaylayacağını umduğunu kaydetti.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol