birgün

13° AÇIK

AVRUPA 04.03.2021 15:13

İsveç'te uyuşturucu baronuna baskın: Picasso ve Andy Warholl'un tabloları ele geçirildi

İsveç’te bir uyuşturucu baronunun evine polis tarafından düzenlenen baskında dünyaca ünlü ressamlar olan Picasso, Warhol ve Chagall’a ait tablolar ele geçirildi.

İsveç'te uyuşturucu baronuna baskın: Picasso ve Andy Warholl'un tabloları ele geçirildi

İsveç'in Helsingborg kentindeki Skane bölgesinde polis, adı açıklanmayan İspanyol bir uyuşturucu baronunun evine baskın düzenledi.

Baskında milyonlarca Euro değerinde sanat eserleri, mücevherler, lüks araçlar ve tasarım mobilyalara el konuldu. Ayrıca çok miktarda nakit paranın da ele geçirildiği baskında Pablo Picasso, Andy Warhol ve Marc Chagall'ın tablolarına da el konulduğu açıklandı.

İHA'nın aktardığına göre İspanyol uyuşturucu baronu, evine yapılan baskın sonucu İsveç polisi tarafından gözaltına alındı.

"İSPANYADAN İSVEÇ'E UYUŞTURUCU TİCARETİ YAPIYORDU"

Polis tarafından yapılan açıklamada, "İspanyol polisi ve İsveç polisinin 2 yıldır İspanya'dan İsveç'e büyük miktarlarda uyuşturucu kaçakçılığı yaptığından şüphelenilen bir suç şebekesine yönelik soruşturma yürütüyordu ve soruşturma kapsamında uyuşturucu baronunun evine baskın düzenlendi” denildi.

İspanya'da da eş zamanlı gerçekleştirilen baskında aralarında İsveçlilerin bulunduğu 5 kişinin gözaltına alındığı kaydedildi.

Öte yandan, uyuşturucu kaçakçılığı ve büyük miktarda kara para aklamakla suçlanan uyuşturucu baronu, İspanya'ya iade edildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol