birgün

13° AÇIK

KADIN 02.03.2021 13:19

"İsyanımız heykellerde"

Antalya Kadın Platformu, kadına yönelik şiddete ve yapılan çıplak aramalara dikkat çekmek amacıyla kentte bulunan heykellere "Çıplak arama insanlık suçudur", "İstanbul sözleşmesi yaşatır", "Sloganlarımız heykellerde" yazılı maskeler astı.

"İsyanımız heykellerde"

HABER MERKEZİ

2020 senesinin son günlerinde HDP milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun Meclis kürsüsünden ülke çapında çıplak arama işkencesini dile getirmesinin ardından pek çok insan çıplak aramaya maruz bırakıldığını sosyal medya hesaplarından paylaştı.

AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin “Türkiye’de çıplak arama yoktur” diyerek çıplak arama yapıldığını reddetti.

Antalya Kadın Platformu da kadına yönelik şiddete ve yapılan çıplak aramalara dikkat çekmek amacıyla kentin çeşitli yerlerinde bulunan heykellerin üzerine "Çıplak arama insanlık suçudur", "İstanbul sözleşmesi yaşatır" yazılı maskeler astı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol