birgün

2° AÇIK

DÜNYA 21.01.2021 15:23

İtalya'da 70 tonluk balina kıyıya vurdu

İtalya’nın Sorrento limanında henüz nedeni bilinmeyen sebepten dolayı hayatını kaybeden 70 tonluk balina kıyıya vurdu.

İtalya'da 70 tonluk balina kıyıya vurdu

İtalya’nın Sorrento limanında kıyıya vuran dev balina görenleri şaşırttı. Henüz bilinmeyen bir sebepten dolayı kıyıya vuran balinanın ağırlığını 70 ton, uzunluğunun ise 23.5 metre olduğu ifade edildi.

Hayatını kaybeden balina bölgede devriye yapan İtalyan Sahil Güvenlik ekipleri tarafından fark edildi.

İtalyan Sahil Güvenlik gemisi kaptanı konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Devriye sırasında parlayan bir şey fark ettik. Ölü bir balina olduğunu tespit ettik. Oldukça ağır ve büyük" ifadelerine yer verdi.

Yetkililer, kıyıya vuran balinanın arama kurtarma ekibi ile birlikte Napoli kentine taşındığını belirtti. Napoli kentinde incelemeye alınacak dev balinanın ölüm nedeninin viral bir hastalık olabileceğinden şüphelendikleri ifade edildi.

italya-da-70-tonluk-balina-kiyiya-vurdu-832047-1.italya-da-70-tonluk-balina-kiyiya-vurdu-832048-1.italya-da-70-tonluk-balina-kiyiya-vurdu-832049-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol