birgün

21° PARÇALI BULUTLU

DÜNYA 17.10.2020 19:41

İtalya'da günlük koronavirüs vaka sayısında yeni rekor

İtalya'da son 24 saatte 10 bin 925 tespit edildi. Böylece salgının başlangıcından bu yana en yüksek günlük vaka sayısına ulaşıldı.

İtalya'da günlük koronavirüs vaka sayısında yeni rekor

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) Avrupa’da yeniden etkisini arttırması ile İtalya’da 2 gündür günlük vaka sayısında rekor artış yaşandı.

İtalya Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan verilere göre, son 24 saatte 10 bin 925 yeni vaka tespit edildiği, toplam vaka sayısının 402 bin 536’ya ulaştığı belirtildi. Tespit edilen 10 bin 925 vakanın, salgının başlangıcından bu yana en yüksek günlük vaka sayısı olduğu kaydedildi.

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 47 kişinin virüs nedeniyle hayatını kaybettiğini, toplam can kaybını 36 bin 474’e ulaştığını aktardı.

Bakanlık, son 24 saatte 67 kişinin yoğun bakıma alındığını, toplam yoğun bakımdaki hasta sayısının 705’e yükseldiğini ifade etti.

Ülkede şu anda 116 bin 935 aktif korona virüs hastası bulunuyor. İtalya’da bugün 165 bin 837 kişiye Covid-19 testi yapılırken, günlük test sayısında da yeni rekor kırıldı.

italya-da-gunluk-koronavirus-vaka-sayisinda-yeni-rekor-793891-1.

YENİ TEDBİRLER BEKLENİYOR

Salgınının yayılım hızının artması üzerine İtalya hükümeti yeni tedbirler üzerinde çalışıyor.

Başbakan Giuseppe Conte, bu akşamı önce parti grup başkanları ile bir araya gelecek, daha sonra alınacak yeni tedbirleri belirlemek için Bakanlar Kurulu'nu toplayacak.

Hükümetin gündeminde ise hafta sonları ve akşam 22.00'den sonra sokağa çıkma yasağının uygulanması ile spor salonları, havuzlar ve temas gerektiren sporların durdurulmasının bulunduğu öne sürüldü.

Sağlık Bakanı Roberto Speranza ise yaptığı açıklamada, evden çalışmanın yüzde 70-75 seviyesine çıkarmayı hedeflediklerini aktardı.

Okullarda eğitime ara vermemek hükümetin öncelikleri arasında bulunurken, en çok vaka artışının yaşandığı bölgelerden bir olan Campania'da bölgesel yönetim okulları kapatma kararı aldı.

(İHA)

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol