birgün

7° PARÇALI BULUTLU

SPOR 14.02.2020 10:37

İtalya'dan VAR sistemi ile ilgili FIFA'ya yeni öneri

İtalya'dan VAR sistemi ile ilgili FIFA'ya yeni öneri

İtalya Futbol Federasyonu, Video Yardımcı Hakem (VAR) sistemiyle ilgili olarak FİFA’ya sunduğu öneride VAR sisteminde takımlara itiraz hakkı verilmesini istedi.

Onay verilmesi halinde, kulüpler VAR'a başvurulmayan pozisyonlarda itiraz ederek, hakemlerin pozisyonu tekrar incelemesini isteyebilecek. Federasyonun yaptığı açıklamada, bu yenilikle birlikte tartışmaların azalacağı kaydedildi.

Serie A takımlarının da bu kararı desteklediği ve FIFA'nın IFAB ile yapacağı görüşmeler sonrasında olumlu cevap vermesinin beklendiği belirtildi.

SÜPER LİG’DE UYGULANABİLİR Mİ?

İtalya'dan gelen bu hamlenin ardından gözler Süper Lig'de çevrildi. Son günlerde tartışmalı kararların bir hayli artması ve TFF ile kulüpler arasındaki gerilimin tırmanmasının ardından Süper Lig'de benzer bir yenilik yapılabileceği belirtildi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız